Zell MobilyaZell MobilyaZell Mobilya

Geri Dönüştürülmüş Tekstil Ürünleri


Tekstil geri dönüşüm sektörü son on yıl içinde ülkemiz için vazgeçilemez bir sektör haline geldi. Ancak Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak bir milyon ton civarında tekstil atığının ortaya çıktığı görülmektedir. Polyester, naylon ve polipropilen gibi, sentetik esaslı ürünler doğada uzun yıllar bozunmamaktadır. Ayrıca bu ürünler hafif oldukları için, çöplük alanlarında yüksek hacimler işgal etmektedir.

 

“SORUMLULUK ALIYORUZ”

 

Biz de Zell Concept olarak bu süreçte sorumluluk alıyoruz. “I Love Ocean Animals” sloganı ile geri dönüştürülmüş kumaştan mobilya ve tekstil ürünleri tasarlayarak yeni bir koleksiyon oluşturuyoruz. Tasarım temalarında doğadan izler bulabileceğiniz bu koleksiyon  dinamik ve canlı renklerin olduğu minimal yaşam alanları oluşturacak.

 

Zell Concept Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özenen “Artık Dünya tamamen bir dönüşüm içine girdi. Uzun yıllardır geri dönüşüme katkı sağlıyorduk. Ancak çevresel faktörlere baktığımızda geldiğimiz nokta bizde tamamı geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan koleksiyon yaratma fikri oluşturdu. Ekibimizle bu süreci planlayarak üretime geçtik. Bu çalışmayı Türkiye’de yapan ilk mobilya firmalarından biriyiz. Hem Dünya’yı hem de Zell Concept severleri, yeni koleksiyonumuzla sevindericeğimizi düşünüyoruz.

Bugün ve yarınlar için “I Love Ocean Animals” diyoruz.” dedi.

 

 

Bizi takip edin: